ירושלים, מרפאת השר"פ, הדסה עין  כרם 3811* , 02-6778899

אודות

ד"ר טלי לנדאו זמר רופאה מנתחת בכירה, 
מומחית ברפואת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר, 

מנהלת מרפאת הקול במרכז הרפואי הדסה עין כרם בירושלים

 גזברית איגוד רופאי אף אוזן וגרון מנתחי ראש צוואר בישראל

 רופאת אף אוזן וגרון מחוזית בירושלים בשרותי בריאות כללית

 
לימודי תואר ד"ר לרפואה MD בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב
התמחות ברפואת אא"ג וניתוחי ראש וצוואר במרכז הרפואי מאיר
התמחות על בתחום ניתוחי גרון ושיקום קול מרכז הרפואי Massachusetts General Hospital של אוניברסיטת Harvard בבוסטון, מסצ’וסטס, ארה”ב, בין שלושת בתי החולים הטובים ביותר בארה"ב מזה שנים רבות.
 
במסגרת זו רכשה ד"ר לנדאו ידע רב וניסיון בגישות כירורגיות זעיר פולשניות ובשימוש בסוגים שונים של לייזר לטיפול ניתוחי במגוון רחב של בעיות במיתרי הקול, מהפשוטות ועד המורכבות יותר.  
 
בעיות אלו כוללות נגעים שפירים במיתרי הקול הגורמים לצרידות, סרטן במיתרי הקול, שיתוק במיתרי הקול, צרידות בילדים, צרידות במשתמשי קול מקצועיים כגון מורים או זמרים ועוד. 
 
תחומי המחקר של ד"ר לנדאו כוללים הפרעות קול מקצועיות, הפרעות קול פסיכוגניות, הפרעות קול במתבגרים, השפעת טיפולי קול על רפלוקס ועוד. את תוצאות מחקריה הציגה בכנסים בארץ ובעולם. 

מעבר לפיעלותה בתחום הקליני והמחקרי ד"ר לנדאו פועלת לקידום בריאות הציבור בתחום אף אוזן וגרון במסגרת תפקידה הנוספים; חברת ועד וגיזברית איגוד רופאי אף אוזן וגרון ומנתחי ראש צוואר בישראל ורופאת אף אוזן וגרון מחוזית בשירותי בריאות כללית.

 
חברות בארגונים מקצועיים:
• האיגוד הישראלי לרפואת אא”ג וכירורגיה של ראש וצוואר
• החברה הישראלית לכירורגיה של ראש וצוואר
• האיגוד הלרינגולוגי (הגרון ומיתרי הקול) האירופאי
 
שפות:
אנגלית, עברית

אני מאמין

עבורי הקול הוא הכל. 
מהשניה הראשונה בה יוצא התינוק מהרחם ועד למילות הפרידה האחרונות הקול האנושי הוא הבסיס לתקשורת הבין אישית והמפתח להתפתחות התרבות האנושית. 
 
מטרתי היא לאפשר לכל אחד ואחד ממטופלי להגיע למקום שבו הוא רוצה להיות מבחינת התפקוד הקולי שלו, בין אם מדובר באיש חינוך, בזמר או שחקן, בחתן בר מצווה או בחולה המשתקם לאחר טיפול בסרטן הגרון.
הדרך לקול תקין מתחילה באבחון נכון של הבעיה תוך התיחסות לגורמיה, בין אם הם רפואיים, תעסוקתיים או רגשיים. 
 
ברפואה בכלל וברפואת קול בפרט חשוב לשים דגש על החיבור בין גוף לנפש ועל גישה הוליסטית רב תחומית.
 
כחלק מגישה זו נרקמו שיתופי פעולה עם קלינאי תקשורת מומחים להפרעות קול. עבודה צמודה עם גברת שרי לוטם (מנהלת התחום להפרעות קול במכון האודיולוגי בהדסה עין כרם ומרצה בכירה בחוג להפרעות תקשורת, המכללה האקדמית הדסה) וקלינאי תקשורת נוספים מאפשרת מתן מענה להפרעות תפקודיות המלוות את ההפרעות המבניות .
 
קשרים ושיתופי פעולה עם מורים לפיתוח קול גם הם חלק בלתי נפרד מבניית מערך המספק את כל האספקטים הנדרשים למשתמשי קול מקצועיים, כגון זמרים, שחקנים ושאר אומני הבמה כאשר הם מתומודדים עם צרידות וחוסר תפקוד קולי