ירושלים, מרפאת השר"פ, הדסה עין  כרם 3811* , 02-6778899

המלצות

לכל המעוניין,
אני מבקש לציין במכתב זה את הטיפול המקצועי והאדיב אשר אני מקבל משנת 2015 מד"ר לנדאו אשר הינה רופאה בכירה במחלקת א.א.ג. בהדסה עין כרם.

בשנת 2015 הגעתי אל ד"ר לנדאו לראשונה כאשר אני מתלונן על בעיה בגרון, לאחר בדיקה של ד"ר לנדאו אובחן נגע (חשד לגידול סרטני) על מיתר הקול וד"ר לנדאו המליצה לעשות ניתוח בהקדם.

ד"ר לנדאו הציגה בפניי את כלל האפשרויות העומדות לטיפול בנגע תוך כדי הפגנת רגישות רבה. לאחר כחודשיים ד"ר לנדאו עשתה לי ניתוח אשר תוצאותיו אימתו את החשד הראשוני שהעלתה (גידול טרום סרטני). ד"ר לנדאו קבעה לי תור לניתוח נוסף לאחר שלושה חודשים על מנת לוודא כי כל הנגע הוסר, לשמחתי בניתוח הבא אכן התבשרתי כי לא נותרו שאריות מהנגע.

אני נמצא במעקב אישי של ד"ר לנדאו מאז ועד היום תוך הקפדה על בדיקה של מיתרי הקול. אני חייב לציין כי לאורך כל תקופת היכרותי את ד"ר לנדאו קיבלתי ייעוץ מקצועי (אשר התוצאות מדברות בפני עצמן ברוך השם) ולא פחות מכך אוזן קשבת ורגישות למצב הקיים.
מיכאל פל
הצרידות הפתיעה אותי, היא נמשכה כמה חודשים, ולא הניחה. כמורה (24/7, כמעט) הבנתי שעלי להיבדק ברצינות ובמקצועיות. הגעתי לד"ר טלי לנדאו-זמר בעקבות המלצה מקצועית. האבחון היה קצר וממוקד, צריך להסיר את הגידול. נבהלתי, אך החלטתי להמשיך לעבר ניתוח ושיקום הדיבור. את גודלו הזעיר של מיתר קול אחד, ראיתי לראשונה בחדר אצל טלי, ובכל ביקור חוזר לביקורת, אני מתפעלת מכוחו והשפעתו על חיינו. לכן הפקדתי את האבחון, הסרת הגידול והמעקב אחרי, בידייה המיומנות של טלי.

אחרי שבוע של שתיקה מלאה, קיבלתי מייל קצר שלא אשכח הרבה זמן... " את יכולה להתחיל לדבר", טלי נתנה את האישור לחזור להפעיל את מיתרי הקול ולדבר. העדינות בעבודתה הכירורגית וההנחיות המלוות אחרי הניתוח, השיבו לי את היכולת והביטחון.

אחרי כשנתיים וחצי, כולל תרגול יומיומי של תרגילי הפקת צלילים באופן נכון, שבה היכולת להפיק את מירב הצלילים, לא את כולם, במיוחד לא את הגבוהים, אך חזרתי ללמד ולדבר.

חשוב לי להדגיש את הזיהוי המוקדם ורצינות האבחון של טלי ואת הבנת הקשר בין הפקת צלילים לנשימה. טלי מדגישה את חשיבות השילוב בין כירורגיה לשיקום יכולת הדיבור ובמקביל נתנה לי מקום להבעת קשיים וחששות רגשיים.

יישר כח ותודה רבה!
בברכת תודה
ד"ר יעל אוהד-קרני
לא בכל יום מזדמן לאדם להודות מכל הלב למי שראוי לתודתו באמת.

חשוב לי להעלות על הכתב את התודה העצומה שלי לד"ר טלי לנדאו-זמר, שהיא בשבילי הרבה יותר מרופאה.

את טלי הכרתי בשנת 2014, כאשר נגררתי במעלה ההר של הדסה עין כרם, חסרת נשימה וחסרת אונים.

סבלתי אז מחוסר נשימה חמור שלא היה לו כל הסבר.
רופא אחר רופא שלח אותי לטיפול בדיבור, לקבלת משאפים לאסטמה ולעוד כל מיני פתרונות שלא הועילו לי בשום צורה ואופן.

למזלי הרב זכיתי להגיע לרופאה ששינתה הכל. טלי הרשימה אותי כאשר מקצוע מצוינת ומקצועית. היא איבחנה מיד כי אני סובלת מתופעה נדירה ביותר של היצרות קנה הנשימה, וביחד יצאנו לדרך כואבת לעיתים וחשובה תמיד, של טיפול נכון ומקצועי בי. טלי לימדה אותי שרופא טוב מטפל במחלה, אבל רופא מעולה מטפל באדם שלם. אני זכיתי לרופאה המעולה מכל, שהצטערה איתי ברגעים המתסכלים, שמחה איתי כשמצאנו את הדרך להצלחה, הסבירה לי בסבלנות אין קץ את מה שהייתי צריכה להבין, חקרה איתי את המצב הנדיר איתו אני מתמודדת, ותמיד תמיד יצאה מגדרה כדי לדאוג שאקבל את הטיפול הטוב ביותר, וארגיש שאני בידיים הטובות ביותר. מתוך הכאב והקושי, זכיתי לרופאה שהיא דמות משמעותית ויקרה בחיי ואני ממליצה עליה בחום, לכל מי שזקוק למענה רפואי מעולה ולטיפול אנושי מעולה לא פחות. לפרטים נוספים ניתן לפנות אלי במייל. באהבה והערכה אינסופית
עו''ד מיכל ברקאי ברודי
Mbarkay@gmail.com