תחומי עיסוק

צרידות או הפרעה בקול היא כל מצב שמשפיע על תיבת הקול, האיבר הממוקם בצוואר ואחראי על הפקת הקול. 
קיימים מספר רב של מצבים שיכולים לגרום לצרידות, ואלו יכולים לבוא לידי ביטוי אצל כל אחד. יחד עם זאת, אנשים 
המשתמשים בקול שלהם יותר, כגון אמני הבמה, זמרים, שליחי ציבור, אנשי חינוך ומכירות, נמצאים בסיכון מוגבר לפתח בעיות עם הקול.  
ד"ר לנדאו תוכל לסייע לך לנווט בין האפשרויות הטיפוליות הקיימות בכל שלב ולבחור את האפשרות הטובה ביותר עבורך. 

פוליפ על מיתרי הקול

פוליפ על מיתרי הקול מתבטא כבליטה, נפיחות או שלפוחית המופיעים על השולים של מיתר הקול, בד"כ בשליש האמצעי, על אחד ממיתרי הקול או על שניהם.

יבלות על מיתרי הקול

יבלות הן ממצא שפיר (לא סרטני) המופיע במרכז כל אחד ממיתרי הקול. יבלות נגרמות על ידי שיפשוף של מיתרי הקול אחד בשני בזמן דיבור מאומץ או ממושך.

דימום במיתרי הקול

דימום במיתרי הקול מתרחש כאשר כלי דם זעיר הממוקם לאורך מיתר הקול נפרץ ומדמם לתוך המיתר. דימום יכול להתרחש אחרי צעקה או שיעול חזק.

ציסטה במיתרי הקול

ציסטה היא כיס עגול שמתפתח על או בתוך מיתר הקול ומכיל ריר או קרטין. הציסטה היא ממצא שפיר, שאינו סרטני,

גרנולומה על מיתרי הקול

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

שינויים פוליפואידים במיתרי הקול (Reinke’s edema)

שינויים בצקתיים במיתרי הקול המתרחשים אך ורק אצל מעשנים כתוצאה מהחשיפה החוזרת לעשן החם הנשאף בזמן עישון סיגריות.

סרטן ונגעים טרום סרטניים (דיספלזיה) במיתרי הקול

נתחיל עם החדשות הטובות. כאשר מאובחן בשלב מוקדם, סרטן במיתרי הקול ניתן לריפוי בשיעור גבוה ביותר (מעל 90%), ולעיתים קרובות באמצעות ניתוח

שיתוק מיתר קול חד או דו צדדי

שיתוק מיתר קול יכול להתרחש במיתר קול אחד או בשני מיתרי הקול. כאשר אחד ממיתרי הקול משותק יתכנו הפרעות בבליעה, ירידה משמעותית באיכות הקול ולעיתים קוצר נשימה בזמן דיבור. כאשר שני מיתרי הקול משותקים הסימפטום העיקרי הוא הפרעה בנשימה. במקרים כאלו עשויה להידרש התערבות

בדיקת מיתרי הקול במרפאה

בדיקת מיתרי הקול נעשית במטרה לאבחן באופן מדויק את הסיבה להפרעה בתפקוד של מיתרי הקול, היכולה להתבטא בצרידות, בקושי בנשימה או בקושי בבליעה. במסגרת הבדיקה נבדקים מיתרי הקול אך גם אזורים אחרים כגון הלוע, בית הבליעה וקנה הנשימה. הבדיקה יכולה להיעשות דרך הפה באמצעות אנדוסקופ קשיח,